سفارش تبلیغ
صبا

امام باقر و امام صادق عليهما السلام: «هَلِ الدِّينُ إلَّا الْحُبُّ؛ آيا دين جز عشق است؟»(بحار الأنوار، ج66،ص237)
هركس كه تو را شناخت جان را چه كند / فرزند و عيال و خانمان را چه كند

عشق و عاشقي / عشق و محبت / حرف هاي عاشقانه  / عشق و محبت / مطالب اخلاقي  / مطالب عرفاني / تصوف و عرفان / عرفا و متصوفه

ديوانه كني هردو جهانش بخشي / ديوانه تو هردو جهان را چه كند

تازه‌ترین مطالب

مطالب آرشيو شده

مهم‌ترين لينك‌‌ها

اضطراب و بدخلقی و گناه آلودی، نتیجه دین گریزی(1)
دعوت به عبرت گیری خشونت ورزان از خلق رحمانی نبوی
واسطه گری در امر ازدواج به شیوه های مدرن
یک گفتگوی عاشقانه سیاسی
چاره اساسی عشق به جنس مخالف
عشق ورزی مرهم درد نگرانی و نومیدی
فلسفه برگزاری نماز به شکل رایج
بدعت عید الزهراء به مناسبت نهم ربیع الاول
شب قدر شب تقدیرات عاقلانه و عاشقانه
چه کار کنیم؟
چطوری حال کنیم؟
ابزار دوام عاشقی
چگونه عاشقی کنیم؟
کارنامه یکسال عاشقی
عشق در وبلاگ نویسی
[همه عناوین(116)][عناوین آرشیوشده]

عشق به خدا
عشق و اهل بیت
عشق و زن
عشق و اخلاق
عشق به اهل سنت
عشق به اهل کتاب
عشق به کافران
عشق به بدکاران
عشق به مخالفان
عشق و دین
عشق و تصوف
عشق و اندوه
عشق و دعا و نماز
عشق و آرامش و رضا
عشق و مرگ
عشق و دنیا
عشق و گناه
آواهای عاشقانه
نظریه ولایت فقیه،‏ اخلاقی یا غیر اخلاقی
اسلام و مدرنیته
کج اندیشی های دینی
لیست مطالب آرشیوه شده وبلاگ
ماهیت عشق

 

  اضطراب و بدخلقی و گناه آلودی، نتیجه دین گریزی(1)

 

متنی که اینک ملاحظه می کنید، اولین قسمت گفتگوی اینجانب است، با یک دانشجوی ارشد فلسفه که ابتدا بسیار مذهبی بود و اکنون بی دینی پیشه کرده است. او وقتی دین دار بود، آرامش داشت و با اخلاق بود و زندگی گناه آلوده ای نداشت؛ اما وقتی از دین گریخت، آرامش و اخلاق و پاکی اش از دست رفت تا آنجا که با زن شوهردار همخوابی کرده و از این عمل چنان در عذاب وجدان فرو رفته است که برای خود طلب مرگ می کند. پیش تر از بدزبانی وی پوزش می خواهم. هرچند که بسیاری از تعابیر رکیک وی را حذف کرده ام.
او: من اگر امام زمانی وجود داشته باشد، همین یک بیت شاهین را برایش دارم:
جون تو آقا خستم از زندگی/ بگیر این جونو راحت شم خدایی
من: عجب آرامشی از دین گریزی کسب کرده اید. ما که به حقیقت قدسی الهی عشق می ورزیم، به گرد پای شما نمی رسیم. بازم بگو، آرامش در بی دینی است.
او: عزیزم. اینها ترکش های دوران دینداری است. اینها حاصل زندگی در مملکت ... شما دینداران است. اینها حاصل فرهنگ و سنت ... شماست که کسی مثل من باید از تنهایی بمیره. دهن منو باز نکنید سر صبحی. کسی مثل من اگه تو یه کشور لیبرال بود، الان داشت ماهیانه حقوق استاد دانشگاهیش رو می گرفت. الان داشت تو یه شرکت و کارخونه های کلاس کار می کرد. با هر کسی که می خواست ارتباط می گرفت. نه اینکه تا شیش صبح علاف فیسبوک باشه واسه ...
من: هنر یک مرام آن است که حتی در اوج تنگناها بتواند به شما آرامش بدهد. شما فکر کردی، من کمتر از شما ناملایمات دارم؟
او: شما یا شانست خوب بوده، یا خواجه بودی، یا توقعت از زندگی در سطح همون «زنده بودن و نفس کشیدن» بوده. مبنای فلسفیت هم اینه که کلاً «وجود» رو مساوی خیر می گیری. تو قطعا از من کمتر ناملایمات داری. شک نکن.
آتئیست، یک مرام نیست. رها کردن توهم است. آتئیست یعنی چشمت رو به این حقیقت باز کنی که «اگر کسی لایق محبت خدا بود، آن نمازخوان نبود، آن عابد نبود، آن دیندار نبود، آن بدبخت گرسنه آفریقایی بود». آتئیست یعنی بفهمی اگر زندگی ارزش ادامه نداره، می تونی خودکشی کنی و راحت شی و در اینصورت به هیچ جهنمی نمیری.
من: این تلقی شماست. می توان به گونه ای دیگر هم به دین نگریست.
او: تلقی من نیست، حقیقته. شماها چقدر مغرورید که دست به دعا برمیدارید و انتظار اجابت دارید، در حالیکه هر شش ثانیه، یک کودک از گرسنگی می میره و خداتون ککش هم نمی گزه
من: بله اگر ما حیات را به دنیا محدود کنیم، دچار این مشکل می شویم.
او: ببین، گفتم من رو عصبانی نکن، ولی یه جمله بگم خلاصت کنم: ... زدم به اون خدایی که کل عمرت رو بزاری واسه دینش، اما وقتی برای اولین بار یه چیزی ازش می خوای، یه بیلاخ فرو کنه تو ...
من: من مثل شما خدا را عمله خودم نمی دانم؛ بلکه معشوق خودم می دانم. من به هر چه از معشوقم برسد راضیم. حتی اگر تمام دنیایم خراب بشه؛ اما شما چی؟
او: ... زدم به اون توجیهات تخمی شما. هرچند می دونم دین، مغزتون رو خشک کرده... خب یک عده هم «هیتلر» را معشوق خود می دانند! اگر شما عاشق چنین موجود پستی هستید، خودتون هم مثل اونید.
من: ولی من معشوقم هیتلر نیست. این که شما خدا را هیتلر می دانی، مشکل از همیجا شروع می شه. جان برادر، خوشبختی ما به مثبت اندیشی است. نه به رفاه ظاهری.
او: از هیتلر بدتر است. هیتلر حداقل به مردم خودش رحم داشت، به علاقه مندان خودش رحم داشت. معشوق شما چی؟ ... خوشبختی به توهم نیست.
من: این چه مرامی است که شما را این قدر بدبین کرده است؟
او: بدبین نکرده، حقیقت بین کرده.
من: حقیقت آن است که دنیا را همان طور که هست درک کنی. نه این که توقعات فوق مقتضیات و ظرفیت ها داشته باشی. شما آتش به زندگی ات می زنی و بعد می خواهی خوش باشی؟ بسا کسی از گرسنگی سنگ به دلش می بنده اما شادترین زندگی را داره. شاد بودن به مثبت اندیشی است که شما نداری.
او: بسه دیگه.
من: توهم آن است که توی آسمان ها راه بروی. حقیقت آن است که واقعیات را به درستی ببینی و با آنها کنار بیایی.
او: مثبت اندیشی، هیچ ربطی به خداباوری نداره. توهم رو شماها دارید که اینها رو می بینید و به «خدای مهربان» قائلید. فکر می کنید تو اون دنیا جبران می کنه. سالی که نکوست، از بهارش پیداست. قرار بود در این دنیا «آیات الهی» رو ببینم، که دیدم. ایناست آیات الهی.
همه مشکل دارند، فقط شما درست می گویی. این خدا به چه درد می خورد؟ به چه درد می خورد؟ اصیتش چیست؟ اگر درد دوا کن بود، درد این بدبخت ها را دوا می کرد.
من: من دل به دنیای دیگر نبستم. من خدا را به این جهت نمی پرستم که در دنیای دیگر به من بهشت بدهد. ما بهار عشق ورزی به خدا را در همین دنیا با آرامش و اخلاق و پاکی که نصیب ما می کند، به تماشا نشسته ایم. به نظر می رسد، تلقی شما از آیات مشکل دارد. شما لذت را به شکم و شهوت و مانند اینها می دانی و این اشکال دارد.
او: بسه دیگه، آنقدر نبند. اون بدبخت شکم و شهوت می خواد؟ اون بدبخت «عدم درد» می خواد. عدم بیماری می خواد. امید می خواد. یه انگیزه واسه زنده موندن می خواد.
من: عدم درد به رضایت داشتن از زندگی است. اگر بنای بر اعتراض باشه همه دنیا را هم به کسی دهند راضی نمی شه.
او: آره، شما می تونی بشینی زیر کولر خونت و به اون بدبخت بگی راضی باش! چون دین، اخلاق و وجدان را نابود می کند. کسی همه دنیا را نخواست، بس کنید دیگه. یعنی این مطلب ساده رو نمی فهمید که اون بدبخت ها، فقط «قوت لایموت» می خواهند و ندارند؟ بحث رو منحرف نکن.
من: هرکسی به اندازه ای که می تواند باید درد و رنج دیگران را کاهش بده. خدمت به خلق هم لذت بخش است، اگر درست بیاندیشیم.
او: عاقا! چرا نمی فهمی شما؟ میگم خدای مهربونت چطور با اون بدبختی ها جمع میشه؟ ... خدایی که از «قوت لایموت» به اونها دریغ می کنه، چطور می تونه به من «آرامش» بده؟
من: این خداست که دریغ کرده یا امثال من و شما؟ چرا باید ظلم انسان ها را به پای خدا نوشت؟
او: امثال من و شما پولمون کجا بود؟ اونه که به توهم شما «قادر مطلق» است. رازق بشر است. رحیم است. رحمان است. رحمتش تمام موجودات را فراگرفته.
من: همه این ها هست؛ اما اختیار هم به انسان ها داده است.
او: یعنی می خواهم سرم را به سنگ بزنم از اینکه روزی به این خزعبلات باور داشتم.
من: حالا هم سرت را به سنگ می زنی. فکر کردی به فلاح رسیدی. این چه رستگاری است که طلب مرگ می کنی و از زندگی ات ناراضی هستی؟
او: عاقا ول کن. شما برو از خدات روزی بگیر. فکر می کنی مسلمانان، طلب مرگ نمی کنند؟ فکر می کنی مسلمانان، از زندگی شان راضی اند؟ از خدایشان راضی اند؟
من: البته مسلمان هایی که مثل شما باشند، نه، راضی نیستند.
او: ببخشید، ولی من ارزشی در اعتقاد به خدای بی خاصیت نمی بینم. البته خدای ظالم. خدا اختیار داده؟ پس چرا عذاب می فرستاد؟
من: شما به دست خودت داری دنیایت را خراب می کنی و بعد به زمین و زمان فحش می دهی.
او: خدای شما برای «همجنس بازی» عذاب می فرستد و مراعات اختیار را نمی کند. خدای شما برای پیامبرتان معجزه می فرستد و مراعات اختیار را نمی کند. انوقت چطور برای این بدبخت ها معجزه نمی کند؟ چرا قتالان عالم را عذاب نمی کند؟ چرا دیگر اقوام ستمگر را سنگ نمی کند؟
من: باید توجه داشت که اولاً، قاعده در جهان این نیست که با معجزه بگردد. معجزه استثناء است؛ نه قاعده؛ لذا دلیلی ندارد که در مواردی معجزه ای صورت گرفته است، در همه موارد چنین باشد؛ ثانیاً، عذاب کردن که فقط به مرگ جسمانی و سنگ کردن نیست. همین که گناهکاران دچار اضطرابی باشند که همیشه طلب مرگ کنند، از صدبار مردن بدتر است. ثالثاً،‌ اگر حیات منحصر به دنیا بود، این اشکال شما اساسی بود؛ اما اگر بنا باشد، آدمیان بعد از مرگ به زندگی اشان ادامه دهند، عدم مجازات ستمگران در دنیا مشکلی ایجاد نمی کند؛ رابعاً، رابطه عمل و نتیجه عمل تکوینی است، نه قراردادی. فطرت انسان ها چنان است که هرگاه گناه و ستمی بکنند، وجدانشان را عذاب می دهد و جسمشان را بیمار می سازد؛ خامساً، خدا موجودی متشخص و انسان وار نیست و جدای از هستی نیست. خدا عین هستی است. قوانین الهی همین قوانین حاکم بر هستی است.
او: ببین دوست عزیز. سئوالات خداناباوران، ساده و واضح هستند؛‌ اما تلاش زیادی لازم است تا سفسطه بودن پاسخ های دینداران مشخص شود. خب پس من، خداناباور نیستم. چون قبول دارم قوانینی بر عالم حاکم است. حله؟
من: اما شما نیمه ظاهرش را می بینی. هستی به مانند هندوانه در آب است که بخشی از آن برای ما آشکار است.
او: من نمیدونم شماها چرا ادعای پیامبری نمی کنید با این دین جدیدتون!
من: شما باید این احتمال را بدهید که دین را بد فهمیده اید.


 
   نويسنده:   قلبی خواهان عشق

نظرهاي شما ( )

 (یکشنبه 94 آبان 10 ساعت 10:56 صبح)

 

صفحه اول | ایمیل |   RSS  

 

نمایش تصویر در وضیعت عادی

 

اینجا سرای قلبی خواهان عشق الهی است. او می‏خواهد به گرد خانه عشق الهی طواف کند. از گناه و ستیزه‏جویی بپرهیزد و عطر محبت و مدارا و وحدت و اخلاص بیافشاند:‏ «فَلا رَفَثَ وَ لا فُسُوقَ وَ لا جِدالَ فِی الْحَجِّ»(بقره،197). هدف او این است که خود و خلق خدا را به عشق الهی سوق دهد؛ چرا که دین چیزی جز عشق الهی نیست: «هَلِ الدِّینُ إلَّا الْحُبُّ؛ آیا دین جز عشق الهی است؟». تمام اعمالی که ما انجام می‏دهیم برای نیل به قرب و وصال الهی است. به پیامبر اسلام‏(ص) نیز فرمان داده شده است که مزدی جز این را از خلق بر رسالتش نخواهد: «قُلْ لا أَسْئَلُکُمْ عَلَیْهِ أَجْراً إِلاَّ الْمَوَدَّةَ فِی الْقُرْبى»(شوری،23). او می‏کوشد، به دین با عینک محبت، مدارا، اخلاق، عرفان و وحدت شیعه و سنی بنگرد و از همه آموزه‏های دینی تفسیری عاشقانه و عارفانه به دست بدهد. عشق و عرفانی که آبشخوری جز آیات و روایات ندارد. ان شاء الله

 

شمار بازدیدها

امروز: 22 بازدید
دیروز:
80 بازدید
کل بازدیدها:
580465 بازدید

 

معرفی

 

دسته بندی مطالب

 
لینک های پاسخگو به پرسش های دینی
بانک پرسش و پاسخ واحد پاسخ به سئوالات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی | بانک پرسش و پاسخ دانشجویی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاهها  |  بانک پرسش و پاسخ مرکز مطالعات و پژوهشهای حوزه |  پایگاه پرسمان قرآنی | ستاد پاسخگویی به مسائل مستحدثه دینی | بانک پرسش و پاسخ موسسه تحقیقاتی ولی عصر عج | بایگانی پاسخ های مرکز تحقیقات علوم اسلامی پایگاه حوزه نت | بانک پرسش مؤسسه در راه حق | بانک پرسش و پاسخ موسسه تحقیقاتی ولی عصر عج | بانک پرسش و پاسخ ستاد اقامه نماز | بانک پرسش و پاسخ ارتباط شیعی | بانک پرسش و پاسخ مرکز پژوهشهای اعتقادی  به زبان عربی | بانک پرسش مرکز اطلاع رسانی امام مهدی عج الله تعالی فرجه  | بانک پرسش مرکز تخصصی امامت و مهدویت  |  بانک پرسش ها و پاسخ های قرآنی پایگاه موج نور
 
لینک های وبلاگ ها

جمله های طلایی و مطالب گوناگون
کلبه تنهایی
دست خط ...
دانشگاه آزاد الیگودرز
(( همیشه با تو ))
خدمات فرهنگی و کامپیوتری قائم رایانه
فرزانگان امیدوار
فصل انتظار
همسخن
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
پرسه زن بیتوته های خیال
پژواک
همه برای یکی یکی برای همه
لحظه های آبی
اگه باحالی بیاتو
مهاجر
نهان خانه ی دل
یاران
از شیر مرغ تا جان آدمیزاد
یک کلمه حرف حساب
دختری در راه آفتاب
*پرواز روح*
آخرالزمان و منتظران ظهور
بی عشق!!!
جلوه او
عشق الهی
شب و تنهایی عشق
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی
هیات محبان بقیةالله عجل الله تعالی (شهرک آب ساری)
هم نفس
پایگاه اینترنتی دیتا
منتظر ظهور
عاشقان
حمایت مردمی دکتر احمدی نژاد
هو اللطیف
آقاشیر
لنگه کفش
دریـــچـــه
زمینیان آسما نی
عاشق آسمونی
عشق در کائنات
مذهبی فرهنگی سیاسی عاطفی اکبریان
پرواز تا یکی شدن
نمازخانه بوستان بهاره
روانشناسی آیناز
اعتقادات و باورهای دینی
صبح مشتاقان
آوای قلبها...
مدهامتان: علوم و معارف قرآن و حدیث
صفحه پزشکی عمومی
امام مهدی (عج)
اسوه ها
کالبد شکافی جون مرغ تا ذهن آدمیزاد !
خبر روز
تکنولوژی کامپیوتر
یادداشتها و برداشتها
ستاره
بهترین آرزو هایم تقدیم تو باد.
یاران در حریم یار
جاده خاطره ها
پرورش شتر مرغ
پرسپولیس زلزله
ما صاحبی داریم
.: شهر عشق :.
سکوت سبز
عشق یار
پرنسس زیبایی
رنگارنگه
قصه بچه بسیجی
گنجینه
دخترک
سین جیم های اخلاقی
رمز موفقیت
دنیای من پر از عکس و حرف نگفته
عکس سرا- فقط عکس
گل نرگس...مهدی فاطمه
فقط خدا را عشقه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
واژه های انتظار
منطقه آزاد
بندیر
هه هه هه.....
.:: رایحه ::.
اخرین سکانس -مجموعه شعرهای من-
اهل همین نزدیکیا ...
یادداشتهای فانوس
دوست یابی نرم افزار دوست یابی ویژگی های یک دوست
یادداشتهای من
دست نیاز ....
یک
فضول نامه
روستای زیارتی وسیاحتی آبینه(آبنیه)باخرز
سایه سیاه
دلداده
ایحسب الانسان ان یترک سدی
رازهای موفقیت زندگی
یاد ارباب حسین علیه السلام
خندون
تازه ترین ها
رند
عاشقانه می گویم
طوفان زده دشت جنون
آسمانی
کسب درآمد اینترنتی
کسب درآمد اینترنتی
بانو
وبلاگ تخصصی فیزیک
برادران شهید هاشمی
پاک دیده
آدمک ها
فطرس
اسطوره عشق مادر
جاء الحق و زهق الباطل
نور
یا قائم آل محمد(ص)
پنجره چهارمی ها
اتاق ابی
بسیجی 57
آل یس
حرم دل
اخبار و مطالب خواندنی
توشه آخرت
قرآن درمانی
جزتو
شورعشق
Manna
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا
پرسش مهر 8
ساحل نشین اشک
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
مهر بر لب زده
عطش
پیمان دانلود
کبوتر نامه بر
جک ، اس ام اس و عکس در خنده سرا
اس ام اس جدید/ پـَـــ نَ پـَـ/ پیامک جدید
کلبه تنهایی
نفس
ثقلین
السلام علیک یا حبیبی یا رسول الله !
آدم و حوا
تریبون آزاد
گروه اینترنتی جرقه داتکو
شهید قنبر امانی
نه/ دی/ هشتاد و هشت
وبلاگ هواداران نیوشا ضیغمی دختر آفتاب
لنده، سلیمان شهرویی
ماه ومهر
شبکه های کامپیوتری رجیستری ویروس نویسی
.: هواداران دو آتیشه ی استقلال :.
راه های و فواید و تاثیر و روحیه ... خدمتگذاری
مکاشفه مسیح
ساحل آرامش
گلی از بهشت
کلبه حقیرانه من
پاتوق دخترها
بزرگترین لینک باکس
آ ینه
وبلاگ همه کاره
بهونه های بارونی
مثلث یک ضلعی
برنامه ریزی روستایی در ایران
کلان شهر
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
هلو
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
ایران من
اخراجیها
یاوران مهدی عج دهکده آگهی
سایت محمد رضا آقابیگی
نوری چایی_بیجار
هرچه می خواهد دل تنگت بگو
سرباز سبز امام خامنه ای
هیئت
همه چیز از همه جا
حباب زندگی
ثانیه
تفاوت!
لپ تاپ
به دادم برس
هر چی تو بخوای
مهربانی
معراج ستاره ها
زمزمه تنها
ستاره خاموش
دوستان همدم
دست نوشته
نوستالوژی دل ....
خبر هفته
حرفهای آسمانی
صدای راوی
وحی منزل
حرفهای آسمانی
زمزمه لحظات زندگی
نفحات

حدیث عشق
جاوا کده
سکوت پرسروصدا
هادرباد شناسی (روستایی در شرق شهرستان بیرجند)
خفن نت
نگاهی دیگر
شب‏های مهتابی ـ شب های غمبار زینب(س)
انجمن علوم مهندسی پلیمر و شیمی ایران
لبیک شاه علقمه
خفن
چشم انتظار
مسافر آسمان
مسجد پیامبر اعظم(ص) شهرک شهید محلاتی
تاریخ تولد : 07/01/1386
وحیده
خط بارون
محمد امیدواری ابرقویی
لــعل سـلـسـبیــل
اخبار دنیای عشق
صل الله علی الباکین علی الحسین
تنها عشق منی
تراب
پر شکسته
خوش مرام
سیب سرخ
زورخانه بابا علی
فدایی سید علی
سکوت عشق
صدای آشنا و دل امیدوار
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
جالب و دیدنی...!!!
وکیل دادگستری و مشاور حقوقی
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
ndayeeshgh
Sea of Love
وبلاگ گروهی ائمه اطهار
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
دوزخیان زمین
هیئت حضرت علی اکبر(ع)
سرخ بی نهایت
گنجینه
حفاظ
شیدایی
تخته سیاه
mansour13
پیامبر اعظم(صلی‏الله‏علیه‏وآله‏وسلم) - The Holy Propht -p.b.u.h
حنا، دختری با مقنعه
موهیول
زندگی با عشق معنی پیدا میکند
روان شناسی کودک
آوای ققنوس
دوباره سبز می شویم...
آرزوی وصــــــال
پیام ها و پیامک های زیبا
عکس میخوای کلیک کن
شهیدالسید عباس الموسوی
*به اسبفروشان خوش آدید*
صدای پای آب
امپراتوری هخامنشیان
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
عطاری عطار
نان ، عشق ، موتور هزار
مذهب
امام حسین (ع)
دانستنیها
همیشه منتظرت هستم ، ای عدل وعده داده شده...
خانه سلامت
موجودات زنده
حاج جمال
به بهترین وبلاگ سرگرمی خوش امدید
عکس
عــــشقـــــولـــــک
آسمان سرخ
گلهای د نیا
تفسیر آیات مهجور
آخرین روز دنیا
یا زهرا(س)
پری دریایی
رد پای...
به دلتنگی هام دست نزن
چه زود دیر میشه
همولایتی
اسمس بارون
عاشقانه
نورهدایت
جیگر نامه
امیدزهرا
دیونه باران
صبح دیگری در راه است ....
* امام مبین *
فلورانس مهربون
دوستانه
مهرکجاست
عشق من هیچ وقت تنهام نزار
حرف های قشنگ
گل پیچک
قـــــــقــــــــنــو س
مشکلات جنسی
رویاهای یک معلم
رادیو جیــــــــــــــــــبی
شیعه مذهب برتر